Map Stone

FAQ

Jaki kamień zastosować na zewnątrz?
Tarasy, elewacje, schody zewnętrzne to miejsca szczególnie narażone na działanie warunków atmosferycznych. Warto położyć na nich coś co przetrwa zimę do -30%, deszcz, wahania temperatury. Płytki gresowe z pewnością nie sprawdzą się w tych warunkach i popękają po 2 -3 sezonach. KAMIEŃ NATURALNY taki jak granit, bazalt oraz niektóre rodzaje wapienia z dużą ilością kwarcu doskonale sobie poradzą. Potwierdzają to testy na mrozoodporność , ścieranie i ściskanie ( dokumenty do wglądu w naszym biurze). Materiały, które oferujemy na powierzchnie zewnętrzne znajdą Państwo klikając na ten link https://www.mapstone.pl/wyszukiwanie?tag3=tarasy

Czy kamień naturalny jest za drogi?
Istnieje już wiele rodzajów, w formatach standardowych, dostępnych od 90 zł/m2

Czy kamień naturalny jest trudny do ułożenia?
Prosimy zwrócić się w tej sprawie do naszego fachowca.

Czy kamień naturalny jest trudny w konserwacji?
Istnieje pełna gama specjalnych produktów przeznaczonych do konserwacji kamienia naturalnego: poczynając od pierwszego, gruntownego czyszczenia po ułożeniu, poprzez zabezpieczenie podłogi, do regularnej konserwacji włącznie.

Czy kamień naturalny jest wrażliwy na zadrapania?
Dzięki nałożeniu filcowych podkładek pod nogi krzeseł i foteli można ogólnie zapobiec powstaniu zadrapań i zużyciu. Jeżeli jednak powstaną zadrapania, to poprzez regularne zabiegi konserwujące z użyciem odpowiednich środków staną się one mniej widoczne.

Czy kamień naturalny jest nieodporny na zużycie?
Jedna z najważniejszych wytycznych przy wyborze kamienia naturalnego brzmi: zarówno kamień jak i wykończenie powierzchni należy zawsze dobierać pod względem planowanego zastosowania (kuchnia, pokój dzienny, łazienka, sklep…)

Czy kamień naturalny jest za gruby do renowacji i wysokiego budownictwa?
Oferujemy Państwu specjalny asortyment ponad 50 rodzajów kamienia naturalnego z wykalibrowanym wykończeniem: BELTRALINE

Czy kamień naturalny jest imitacja jest lepsza od oryginału?
Wszystkie wielkie kultury pozostawiły po sobie ślad w postaci budowli z kamienia naturalnego. Ponadto nawet najlepsza imitacja nie może nigdy dorównać naturalnemu charakterowi kamienia